Metukų gimtadienis be torto ir žvakučių

Autorius:
Kategorija: Dienoraštis, Latvija

Visai neseniai suėjo lygiai metai, kai projektas „Nieko Naujo“ išvydo dienos šviesą. Nors nebuvo nei torto, nei žvakučių, jis buvo smagus, turiningas ir įsimintinas – išvykome į Latvijos pajūrį, Liepoją ir dar truputį toliau. Ne švęsti ir bokalų kilnoti, o „palandžioti“ ir užfiksuoti niekam daugiau ar mažiau nereikalingų objektų, Liepojos fortifikacijos likučių ir t.t.

Išvykos datos iš anksto nesiejome su gimtadieniu, jį prisiminėme likus porai dienų iki kelionės starto. Taip buvo tik smagiau. Ekipažas nedidelis – aš (niekonaujo.lt autorius), Simonas (guli.lt) ir Aivaras, kuriam tokia išvyka pirmoji. Iš Vilniaus pajudėjome kaip visada, kai visi, išskyrus taksistus, ramiai miegojo. Švintant pasiekėme Palangą, o netrukus iškėlėme kojas jau visai arti Liepojos, 27-os artilerijos baterijos pakraštyje. Sekantis taškas pietinė tvirtovė-fortas. Išvaikščiojome buvusį karinio jūrų laivyno pastatą vaiduoklį. Vakarėjant mėgavomės nuostabia bangų mūša prie trečiosios caro laikais statytos pakrantės baterijos ir galop saulę palydėjome tolimiausiame 1,8 km ilgio šiaurinio molo taške.

Pirma naktis šiltai ir jaukiai su gausiais pusryčiais Fontaine Royal viešbutyje, kuriame pigią nakvynę susiorganizavome iš anksto.

Ryte atsisveikinome su mūsų kambario duris saugojosia iguana ir nulėkėme į centrinį fortą, saugojusį Liepoją iš rytų pusės. Gerokai prisilandžioję ir prisišliaužioję pervažiavome Karostą ir pasukome gilyn į daug mačiusį mišką. Čia porą valandų praleidome didžiuliame buvusio karinio laivyno komandiniame punkte po žeme. Pietauti nusprendėme čia pat miške šalia jūros. Nors lynojo ir pūtė stiprus vėjas, greit „iš nieko“, tam tikslui išrausę duobę, užkūrėme saugų laužą ir pasigaminome plovo bei kavos. Pasisotinę patraukėme į „kreivąjį kambarį“ (video). Čia užbaigėme pažintį su Liepoja ir pajudėjome nakvynei į Olmani artilerijos bateriją Nr. 456. Visiškoje tamsoje apėjome dalį teritorijos, įsikoriau į bokštelį, bet sausos vietos tinkamos nakvynei taip ir neradome. Naktį pakankamai patogiai praleidome mašinoje.

Ryte ilgoka ekskursija po Olmani nemažą artilerijos baterijos teritoriją: pabūklų pozicijos, amunicijos saugykla, priešgaisriniai rezervuarai, komandinis punktas, kareivinės ir t.t.

Karšti pietūs ir ilgas kelias namo. Dar viena kelionė, kurios įsiminsianti ilgam ir be abejo, pats nuostabiausias būdas paminėti niekonaujo.lt gimtadienį.


Rytas prie 27-osios artilerijos baterijos


Yra kur „pasimauti“ neatsargiems


Simonas (guli.lt) Baltijos jūros pakrantėje


Pietiniame Liepojos forte


Apšvietimo galimybių testas


Karinio jūrų laivyno mokykloje


Bangų mūša prie 3-iosios artilerijos baterijos


3-iosios baterijos griuvėsių panorama


Žvilgsnis Liepojos pusėn nuo šiaurinio molo galo


Fontaine Royal viešbučio gyventojas


Rytas centriniame Liepojos forte


Autoportretas


Ilgasis koridorius karinio laivyno komandiniame punkte


Žaidimai šviesa

 


Olmani artilerijos baterijos gyventojas Barsukas


Šilelis


Mažos svajonės išsipildymas – kelios minutės ramybės tolimačio bokštelio viršuje (guli.lt nuotrauka)


Paskutinė vakarienė prieš kelionę namo

P.S.Aivaras šiek tiek filmavo, kažkada turėtų iš tos medžiagos kažką sumontuoti… Reportažai apie visas aplankytas vietas bus kiek vėliau.

Recent Posts

Facebook komentarai:

Showing 6 comments
 • Pijus
  Atsakyti

  Barsukas !? 😀 Geras kažkaip neteko matyt jų Lietuvoje, gamtoje skirtinai nuo lapių, kiškių, stirnų 🙂

  • Nieko Naujo
   Atsakyti

   Taip, tikrų tikriausias. Neteko matyti, nes jie aktyvūs naktį.
   Šiaip labai komiška sutuacija ten su juo buvo, bet tegu lieka tarp mūsų… berniukų 🙂

 • WD40
  Atsakyti

  Sveikinimai!

 • Polububijus
  Atsakyti

  Sveikinu!

 • Simonas
  Atsakyti

  Sveikinimai! Linkime pasenti 😀

 • Dario
  Atsakyti

  Ek, praleidau toookia kelionę. Kaip bebūtų, geriausi linkėjimai! Ilgų gyvavimo metų bei įspūdingų kelionių!

Jūsų nuomonė