Buvusi Misionierių ligoninė pavirs Misionierių Sodais

Ilgą laiką stovėjusi tuščia ligoninė pavirs gyvenamųjų namų kompleksu „Misionierių sodai“. Iš esamų ligoninės pastatų liks tik senasis korpusas, vietoje naujojo bus suręstos modernios skandinaviško minimalizmo daržinės (pastatai, kuriuose laikomas šienas), kurios papuoš buvusių Subačiaus vartų į miestą prieigas. Benamiai, narkomanai, parfumerijos degustatoriai ir kiti ieškantys pabėgimo nuo civilizacijos gaus paieškoti kitos vietos, nes nuo šiol už gražų vaizdą su tolumoje kiurksančiais Gedimino pilies griuvėsiais teks nekukliai susimokėti. Statybų pabaiga numatoma tik 2017-ais, taip, kad norintys jau gali pradėti grūsti atliekamą eurą kitą į riebaluotas pinigines.

Apleistos ligoninės vaizdai nuo skraidančio kilimo

Dronais šiais laikais nieko nebenustebinsi, todėl pasirinktas variantas filmuoti nuo kilimo pasiteisino – skrenda tolygiai, neūžia ir yra pakankamai vietos mageliui.

Konkursas

Kaip ir pridera šiais demokratiškais laikais, prieš daržinės statybas senamiestyje, būna skelbiamas konkursas. Iš viso konkursui buvo pateikta 11 darbų ir 2014 spalio 2 d. išrinkti nugalėtojai. Jais tapo UAB „DO ARCHITECTS“. Nežinau kodėl pavadinimas CAPS LOCK, bet jie patys taip pasirašė. Buvo ir antra, ir trečia vietos. Ir netgi paskatinamoji vieta R. Mikulionio studijai, kuri bandė praslysti pasiūliusi Zapyškio bažnyčios stereo versiją.

Štai taip atrodo nugalėtojų vizija:

Kituose darbuose dominavo mada įvairaus dydžio langus dėlioti kaip pakliuvo. Jei nežinot – tai yra labai kieta, o patys kiečiausi jau turbūt naudoja slaptą Autodesk’o plugin’ą – Random windows. Einu išsivemsiu.

Prizininkų darbai:

Visi daržinių bei poilsio namelių projektai, dalyvavę konkurse smulkiau aprašyti čia: www.architektusajunga.lt

Recommended Posts

Facebook komentarai:

Showing 7 comments
 • Max
  Atsakyti

  O kodėl niekas neprotestuoja? Po velniais – mes litovcai, ar kas?

 • Birute
  Atsakyti

  Kas protestuos.? Kam svarbus Vilniaus vaizdas? Kas rupinasi Vilniaus senamiesciu? Ten tik kranai ir kranai, statybos ir statybos. Ten ne restauracija, ten nauji gyvenami rajonai turtingiems zmopgeliams, nieks nekontroliuoja ar tai atitinka kokius remus. Visi abejingi senamiescio naikinimui.Tokia musu valdzia kuria mes isrenkam, kuri rupinasi miesto ir istorijos naikinimu, o ne musu praeities ir istorijos issaugojimu. Patriotu nera.Valstybe kuri nesaugo savo praeities, neturi ateities.

 • rrrrrr
  Atsakyti

  bunkeri esat buve?

  • Arijas
   Atsakyti

   Bunkeryje jokios autentikos neišlikę, nes buvo paverstas virtuve.

  • Erik
   Atsakyti

   Kaip sako LT liaudies posakis:
   kokia tauta tokia ir valdzia…

 • Ignas
  Atsakyti

  Gal ne šedevras, bet geriau nei dabar yra. Tik gaila, kad šią frazę reikia dažnai kartoti kai kažką susiruošiama renovuoti

  • Nieko Naujo
   Atsakyti

   Čia senamiestis ir tokia frazė yra lygi „taip būti negali“. Aš ne architektas, bet esamas priestatas prie senojo pastato (jei jis nebūtų paliktas likimo valiai) yra sumanesnis sprendimas, nes jis savo išpildymu, ne ką tesiskiria nuo senojo. Net stogo danga čerpinė, kuri dominuoja visame senamiestyje. O kokia matoma vizualizacijoje? Be to, tai net nėra renovacija, tai yra statyba.

Jūsų nuomonė