Reabilitacijos centras „AUŠVEITA“. Po ketverių metų

Autorius:
Kategorija: Vilnius ir apylinkės

Lietuvos valstybės atkūrimo šventei besiplaikstant sostinės gatvėse išsprūdau į netolimą užmiestį. Apsidairyti kaip sekasi likimo valiai paliktam „Aušveitos“ reabilitacijos centrui, apie kurį rašiau prieš ketverius metus.

Pastatus okupuoja augmenija

Vizualiai pastatų būklė gerokai pablogėjusi. Nors matosi, kad retsykiais vieną kitą langą ar plyšį kažkas užlopo, bet nepatingėjus, be didesnių pastangų ir turto niokojimo galima visus pastatus apžiūrėti iš vidaus. Langus čia nuosekliai atakuoja neatpažinti skraidantys objektai – beveik visi stiklai gavę po smūgį. Stebuklingai nepastebimai lauko estrados scenoje jau dingo metaliniai laiptai. To paties likimo sulaukė ir metalinė laiptų konstrukcija prie aktų salės. Patalpos dar labiau ištuštėjo, į vidų vis labiau skverbiasi gamta. Ne tik pelėsis. Dabar jau ir vijokliai, samanos, netgi paparčiai, o drėgmė ir toliau ruošia sienas naujoms augalijos kolonijoms – dažai, kalkės byra tiesiog akyse. Pastatų prikelti antram gyvenimui jau praktiškai nebeįmanoma. Nemiela, matyt, ir buvusio darbuotojų daugiabučio gyventojams – kieme styro skelbimas apie parduodamą būstą.

O tuo tarpu valstybės galvos ir toliau kilnoja popierius. Nereikėjo giliai kapstytis – paviršutiniška paieška pateikė tokį dokumentą. Išsamiai turinio nekomentuosiu, bet liko aišku, kad valstybės kūrinys VšĮ „Aušveita“ su šilta direktoriaus kėde, jau senokai netekęs privačių sąjungininkų kovoje su vėjo malūnais (kyšio reikalavusiais valdininkais), dabar liko ir be galvos, t. y. tie kam riebalų sluoksnis nuo šio užkampio problemų pradėjo nykti, tiesiog pasiplovė kur šilčiau, o likimą spręsti patikėta LR Sveikatos apsaugos ministerijai.

Va taip. Pakilnojo popierius ir visi ramūs. Toliau laukia dėdės su didesniu lagaminu, kuris nušluos viską nuo žemės paviršiaus ir pavers šią dykvietę rojaus kampeliu išrinktiesiems.

Gera naujiena…
Gera naujiena...

Garbės lenta

Alfonsas Macaitis

Alfonsas Macaitis
Lietuvos komjaunimo, politinis bei visuomenės veikėjas, LSDP partijos aktyvistas.

Už nuopelnus reabilitacijos centro „Aušveita“ sunykimui.

Recommended Posts

Facebook komentarai:

Showing 3 comments
 • catharus
  Atsakyti

  tos metalinės konstrukcijos pirmoje nuotraukoje turėjo kokią nors paskirtį, ar tik dekoracija?

  • Nieko Naujo
   Atsakyti

   Naudos jokios, architektūrinis sprendimas, jungiantis du korpusus.

 • anaiptol
  Atsakyti

  Bet juk nebūtina visko visada prikelti ir atgaivinti, pasikeitus sąlygoms, kai kurie dalykai turi nunykti, kad kaip būtų sentimentaliai gailoka, – paliktos vietos, buvusios veiklos pėdsakai ir t.t.. Aišku, galima norėti, kad tai vyktų civilizuotu būdu, tiesa, tada nebūtų kur pasiįdomauti:)
  Nors kiek pamenu bent jau išorinės apžiūros įspūdį prieš keletą metų, „Aušveita” ne iš tų griuvėsių, kurie būtų jaukūs.

Jūsų nuomonė