Narvoje nukeltas tankas-monumentas

Autorius:
Kategorija: Aktualijos, Estija

Retai dalinuosi naujienomis, bet tema gana aktuali. 2016-ais, keliaudami po Estiją motociklais, trumpam stabtelėjome prie šio šviežiai nudažyto tanko. Vakar jis buvo nukeltas ir išvežtas į muziejų, kur jam ir vieta.

Narva. Kairėje – Narvos pilis, dešinėje Ivangorodo pilis

Narva, tai trečias pagal dydį Estijos miestas, šalies rytuose prisišliejęs prie sienos su rusija. Valstybes šioje vietoje skiria Narvos upė. Mieste gyvena 57500 gyventojų, dauguma jų yra rusakalbiai.

Narva. Du tiltai į rusiją. Vienas – sugriautas, kitas – nenaudojamas

Monumentas su sovietiniu tanku T-34-85 žuvusiems Antrojo pasaulinio metu čia buvo atidarytas 1970 metų gegužės 9-ąją, minint vadinamą Pergalės dieną. Stende prie monumento teigiama, kad šioje vietoje 1944 m. vasarį rusų kariai šturmavo upę. Granito lentoje užraše pateikta kita data – liepos 25-26. Ką jie veikė toliau, visiems aišku – stumdami vokiečių karius atgal į vakarus, daugelis žuvo. Toks monumentas-tankas – vienintelis visoje Estijoje.

Naudodamasi memorialais rusijos propaganda ne kartą bandė kurstyti nesantaiką Baltijos šalyse, ne išimtis ir Estija. Griežtą kursą prieš rusijos veiksmus Ukrainoje pasirinkusi Estijos vyriausybė dėl minėtos priežasties nusprendė tanką nuo monumento nukelti. Ši sovietinio tanko kopija bus nugabenta į Estijos karo muziejų Viimsi mieste, esančiame į šiaurę nuo sostinės Talino, pranešė Estijos transliuotojas ERR.

Bendras Antrojo pasaulinio karo aukų kapas Narvoje įgaus neutralų pavidalą ir liks garbinga žuvusiųjų atminimo įamžinimo vieta, sakė Estijos Ministras Pirmininkas Kaja Kallasas.

Iš viso Narvoje taip pat bus pašalinti septyni sovietmečio paminklai, antradienį pranešė Vyriausybė.

Tanko nukėlimas, 2022-08-16. AP nuotrauka
Recommended Posts

Facebook komentarai:

Jūsų nuomonė