Pirmoji 2011 m. balandžio mėnesio ekspedicijos į Latviją stotelė – dar Lietuvos ribose – vertas dėmesio ir išsaugojimo, nebenaudojamas geležinkelio tiltas per Ventą netoli Mažeikių.
Tiltą ganėtinai nesunku surasti – iš Mažeikių važiuojant Skuodo kryptimi reikia sukti dešinėn į Kurmaičių sodų bendriją, kuri ribojasi su geležinkeliu. Ortofoto nuotraukoje matoma truputį nukreipta galežinkelio linija statant antrąjį (aprašomą) geležinkelio tiltą.
Tilto saugojimui buvo pastatyti du bokštai su visą perimetrą dengiančiomis šaudymo angomis
Istorija
Pirmasis geležinkelio tiltas per Ventą šioje vietoje pastatytas 1904-1905 m., jo liekanos matosi po dabartiniu, naujuoju, prieš dešimtmetį pastatytu tiltu. Apie 1915 m. carinės Rusijos kariai, kovodami su vokiečiais tiltą susprogdino. Greta jo, Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, 1918 m. pastatytas, naujas, vienas ilgiausių (70 m) to meto plačiojo vienvėžio geležinkelio tiltų.
Nepatvirtintais duomenimis 1941 m. vokiečių kariai tilto apylinkėse sušaudė apie 4000 žmonių.
Pasak vietinių, kaip strateginės reikšmės objektas šis tiltas sovietų okupacijos metu kariškių buvo saugomas iki šešiasdešimtųjų vidurio.
Šlaite tarp tilto ir gynybinio bokšto kažkada buvo laiptai
Pirmieji žingsniai statinių išsaugojimui: naujas stogas ir užkalti langai bei durys
Apsauginė tvorelė ant akmeninių tilto atramų
Dalis tilto iš abiejų pusių nuardyta
Tiltas stovi greta naujojo, kuris pastatytas ant dar senesnio tilto liekanų
Iš apačios į viršų: seniausio likučiai, nebenaudojamas ir dabartinis geležinkelio tiltai
Eismas šioje atkarpoje pakankamai intensyvus
Reportažui panaudota tekstinė informacija iš:
gražios fotkės, atrodo senoviškai. Saulėta diena netiktų šito tilto fotosesijai
O kaip su vidum?
Patekti įmanoma – galva pralenda, bet per daug apsikarstęs buvau ir patingėjau…
is visu lt urban exploration puslapiu per labai trumpa laika tapote mano top choice!:)
Sekmes ir kuo daugiau reportazu
Malonu girdėti!
Tuoj, apsimėtysiu darbus, pasipils daugiau reportažų.
Įdomus reportažas.Reikės aplankyti.Kaip dar metalo vagys ten dar neįsisuko?
Nice bridge. I was there in 1987, so I was impressed then. Time by time I remember this bridge and try to find photos in the web but did not succeed.And here it is!
o ko nerasete apie ten vykstancius yvikius? juk net santares laikrastyje buvo rasoma apie ten vykstancius yvikius,anskcisu sis tiltas vadinosi Pumpuru tiltas,nes netoliese yra Pumpuru kaimas.p.s. o apie pastato vidu zinau pakankamai informacijos,nes as esu buvusi ne viena karta,o toliau einant uz gelezinio tilto link ruzgu yra keliukas,ten pasisukus yra buvusi pienine,islikusi po antrojo pasaulinio karo. viename is siu pastatu yra vertinga informacija,bet jos platinti nenoriu. nes tai prie gero pacios manes neprives. siame dabartiniame kaime gyveno 4zinomi zmones. vienas ju smuikininkas,kuris mokesi tuo laikotarpiu vadinamojoje 1-oje vidurineje, jo vardas Venalis Ildifonsas,kuris gime 1929-01-01. ir kaip manoma nera dar mires,jis buvo su savo seima istremtas….
Vaida,
neįtikėtina, bet „Santares” laikraščio net neprenumeruoju, todėl apie ten vykstančius įvykius mažai ką žinau.
Jei esat buvus viduj ir žinot pakankamai, bet negalit pasidalint su kitais, tai ir nerašinėkit, nes tai prie gero jūsų neprives. Tylėkit, nes ir sienos turi ausis. Ir kaimynams patarkit tylėt. Per okupaciją labai visi įpratom tylėt.
Beje, kalba – mūsų tautos turtas, todėl, jei dar vidurinės nebaigėt, siūlau nedelsiant tą padaryti.
As esu buves ten ir ne viena karta eesu ir viduje buves bet ten geriau neiti. Esu ir ant to tilto uzlipes ir nusokes nuo jo ( tik aisku i vandeni ). Ir uz jo kaip pasakojo Vaida yra keliukas ir ten prie tos buvusios pienines irgi vyksta neitiketini dalykai kai ir mano pusbroliui vakar jie ten su draugais nuvaziavo „paieskoti” kulku is senu laiku , ir kaip jie pasakojo is niekur i siena trenkesi plyta ,bet plytos niekas is ju nemete ir beto plyta parskrido is virsaus.