Ekspedicijos „Latvija #11-I“ ataskaita

Autorius:
Kategorija: Dienoraštis

Ką tik grįžome iš kupinos įvairiausių įspūdžių ir patyrimų kelionės-ekspedicijos po kaimyninę Latviją. Kelionė truko tris paras – išvykome ankstų penktadienio rytą, grįžome gilią pirmadienio naktį.

Įspūdžiai

Maršrutas gan platus: Vilnius – Mažeikiai – Liepoja – Venspilis – Šlitere – Ryga – Vilnius, su nusukimais nuo tiesiausių bei pagrindinių kelių. Beja, keliai per metus nepasikeitė – išliko vieni prasčiausių visoje Europoje.

Orų prognozės prieš išvykstant nedžiugino, bet pakoregavus maršrutą, tiksliau jį apsukus antraip, gavosi taip, kad lietus pakrapnojo tik kelias valandas.

Pirmą naktį teko praleisti automobilyje, nes iki tamsos nespėjome įsikurti nakvynei. Antrą naktį praleidome kiek įspūdingiau – prisiminiau, kad netoliese yra namas su baseinu ir pirtimi prie upės, nesvarbu, kad apleistas, be langų, kiauru stogu ir nė lašo vandens baseine, o pirtis sudegusi. Svarbu, kad vienoje patalpoje buvo sausa, nekiauras stogas ir nepūtė skersvėjai. Naktį girgždančios lėtai besivarstančių gretimų patalpų durys nakvynei suteikė truputį pikantiškumo.

Kad ir kiek įspūdžių patyrėme pačioje kelionėje, viską vainikavo keistas garsas automobilio variklio skyriuje jau beveik kertant Latvijos – Lietuvos sieną. Užstrigus vienam agregatui, pagrindinis variklio diržas pradėjo lakstyti į šipulius. Teko išjungti variklį ir sustoti. Ilgam. Po keturių valandų laukimo, jau sutemus mūsų parsivežti atvyko „evakuatorius“ – autobusiukas su priekaba. Vietoj to, kad planuotai 9 valandą mirktume karštose voniose, namus, gerokai padidinę kelionės sąmatą, pasiekėme tik 4 ryto…

Statistika

Trukmė – 72 valandos.

Aplankyta. 14 objektų, dauguma iš jų buvę SSRS kariniai objektai.

Nufotografuota 718 kadrų.

Nuvažiuota. ~1400 km, iš jų 203 km automobilis buvo velkamas ant priekabos.

Sąmata. 120 l degalų – 560 Lt, nakvynė – 0 Lt, automobilio parvežimas iš Latvijos – 590 Lt, viso: 1150 Lt, plius maistas.

Laukit reportažų!

Recent Posts

Facebook komentarai:

Showing 2 comments
 • admin
  Atsakyti

  Dar reikia paminėti, kad, nors valgėm normaliai, kažkur numečiau 3 kilogramus…

  • rere
   Atsakyti

   tikrai nebutina pamineti,bet jus tai nuostabus taip viska nuostabiai suplanavot ir visiskai nieko nebijot. liuks!

Jūsų nuomonė