Spilve oro uostas. Ryga

Autorius:
Kategorija: Latvija

Latvija – nuostabi šalis. Galbūt statistiškai latviai gyvena prasčiau, nei Lietuviai, tačiau turi begalę įvairiausių įdomių objektų, kuriuos intensyviai lanko ir lankys miesto tyrinėjimo entuziastai.

Šiame reportaže pasidairysite po apleistą centrinį Spilve oro uosto pastatą.

Pats oro uostas mena labai senus laikus, o lėktuvai čia leidžiasi ir pakyla jau gerą šimtmetį. Šiuo metu keleiviniai lėktuvai leidžiasi naujame oro uoste, toliau nuo miesto centro, o dalis šio naudojama sportinių lėktuvėlių treniruotėms.

Truputis istorijos. Antrojo pasaulinio karo pradžioje visas oro uostas su buvusiais pastatais ir angarais buvo nušluotas Luftvafės bombonešių.

Karo pabaigoje oro uostą imta atstatinėti. Stalinistinio baroko stiliaus pastatą suprojektavo architektas labai panašia į straipsnio autoriaus pavarde, Сергей Воробьёв. Statybos pradėtos 1954 metais. Vidus tuo metu buvo labai prabangiai įrengtas, kilimai čia atvežti net iš Kinijos. Oro uostas garsėjo ir savo restoranų kompleksu, kur virtuvės šefo pareigas ėjo gruziniškos virtuvės meistras specialiai pakviestas iš Gruzijos.

Unikalios architektūros, išsaugojimo vertas objektas šiuo metu užmirštas nyksta niekieno neprižiūrimas. Labai retas atvejis – virš centrinio įėjimo išlikęs įspūdingas sovietų sąjungos herbas. O ko vertos freskos ir kiti papuošimai pastato viduje?

Pastatas saugomas, arba bent neseniai apleistas, nes mūsų vizito metu dar labai puikiai veikė skambutis sargui iškviesti, priminęs mokyklos laikus. Deja, sargas nepasirodė, teko apsieiti be „gido”.


Grotos prie kairiojo flango


Vietinis jaunimas nedrąsiai taikėsi kartu apsilankyti pastate


Sovietinė atributika


Centrinis holas


Sietynas


Centrinis holas iš dešinio flango pusės


Sargo staliukas su priminimu nieko neįleist, išskyrus…


Dešinysis flangas


„Įėjimo nėra”


Patalpa antram aukšte


Atliekų sąvartynas virtuvės zonoje


Sietynas iš antro aukšto balkono


Laukiamasis. Už lango oro uosto laukai.


Pasiekėme viršutinį tašką – bokštelį ant kupolo.

Daugiau apie šį oro uostą galite paskaityti rusiškai arba latviškai.

Recommended Posts

Facebook komentarai:

Comments
  • Gencis
    Atsakyti

    2014.06.23. aplankėme šį pastatą. Šiuo metu čia aviacijos muziejus. Nors iš išorės pas pastatas atrodo gerokai apleistas,
    Atrodo, kad latviai bando gaivinti šį pastatą ir iš dalies jo paskirtį..

Jūsų nuomonė