Rygos Janis’o Stradinš’o universiteto anatomijos muziejus jau porą metų atviras visiems, nepaisant amžiaus ar profesijos. Ekspozicijoje susipažinsite su žmonių kūnų, skeletų, embrionų, kaulų, kūno dalių, organų įvairove, jų sandara ir kaip skiriasi sergančios bei sveikos jų formos. Viskas čia tikra!
Muziejus sukurtas remiantis XX a. 2-3 deš. surinkta ir anatomijos studijose naudota mokymo kolekcija. Pagaliau galima pažvelgti į tai, ką dažniausiai mato tik anatomai ar chirurgai. Turbūt labiausiai džiugina tai, kad muziejus yra noriai lankomas vaikų – mūsų kūnas nebėra tabu ir tik jį gerai pažindami galime geriau juo rūpintis.
Labai rekomenduoju apsilankyti.
Korozinis liejimas – tai metodas, kai uždara tuščiavidurė arba virtuali anatominė erdvė užpildoma skysčiu arba bent jau kaliąja medžiaga, kuriai vėliau leidžiama sukietėti, o po to aplinkiniai audiniai pašalinami biologinio, fermentinio ar cheminio maceravimo (tirpinimo) būdu.
Tarp visą sieną užimančios kaukolių kolekcijos eksponatų rasite ir seniausią Latvijos teritorijoje rastą kaukolę. Ji, be abejo, ženkliai skiriasi nuo šiuolaikinio žmogaus. Kuo – galėsite padiskutuoti apsilankę.
Nuotraukomis perbėgau tik mažą dalį kolekcijos. Be eksponatų pirmajame aukšte, rūsyje lauks bene įdomiausias skyrius, kur pamatysite kaip vystosi žmogaus embrionas, kokių pasitaiko apsigimimų bei anomalijų.
Muziejaus svetainė: https://am.rsu.lv/en