Nugriovė… Šiaurės miestelio kareivių kultūros centrą (video)

Ėmė ir nugriovė. Be jokių ceremonijų. Už kultūros paveldą atsakingoms valstybinėms įstaigoms į šį reikalą (pastatą) riebiai nusispjovus.
Ačiū skaitytojui kriviui už video!

Recommended Posts

Facebook komentarai:

Showing 11 comments
 • Marius
  Atsakyti

  iš tiesų apgailėtina…

 • Ūžesiai ausyse
  Atsakyti

  Liūdnas reikalas. O šiaip. kada jis buvo pastatytas?

 • Jonas
  Atsakyti

  Nežinau, aš asmeniškai negaliu pasakyti, kad man to pastato gaila ir kad jo griovimas būtų ypatinga žala. Žinoma, neturiu jokios kompetencijos tai objektyviai įvertinti, bet jis tiesiog iškrito iš aplinkinio rajono konteksto ir iš tiesų kiek kartų yra tekę pro jį praeiti ir pravažiuoti tai man net nebuvo kilusi mintis, kad jis čia turi likti…Ar aš kažko nepagavau ir mes praradome kokią didelę vertybę?

  • Nieko Naujo
   Atsakyti

   Iš paprasto piliečio pozicijos bet koks senas pastatas su bet kokia istorija, būdamas apleistas „neįsipaišys” niekur. Vienok, tie sovietiniai daugiabučiai šalia kultūrnamio dar labiau nesižiūri kontekste, kultūrnamio dažnai net nepastebėdavau, o jie visada badė ir badys akis.
   Dar pagalvokim, kaip galėjo nugriautas pastatas atrodyti su nauju stogu ir sutvarkytu fasadu bei vidumi pritaikytu, kad ir tiems patiems biurams. Manau, būtų ne rakštis, o vienas gražiausių rajono pastatų.
   O vertybių Lietuvoje nėra. Vienintelė vertybė čia yra kiekvieno asmeninė piniginė.

   • Jonas
    Atsakyti

    Žinoma suprantu, kad aplankius tiek begriūvančių ir neprižiūrėtų privačion nuosavybėn patekusių dvarų, optimizmas nedidėja, na bet reikia tikėtis, kad situacijas gerėja/gerės ir ne viskas yra nuperkama, užkišama ir pan.

    Dėl to kareivių kultūrnamio aš gal ir kitokią nuomonę turiu, bet nėra svarbu, nuomones turime skirtingas visi. Ta proga, kad prisiruošiau komentarą parašyti, noriu pagirti už tikrai puikų blogą su išsamia ir profesionalia informacija, atsakingu požiūriu ir geromis bei kokybiškomis nuotraukomis. Tikrai malonu užsukti ir paskaityti. Sėkmės ir toliau!

    • Nieko Naujo
     Atsakyti

     Kitokia nuomonė yra pagrindas įdomiai diskusijai. Kartais kažkieno vienintelio nuomonė gali būti teisingiausia, kaip Nikitos Mikhalkovo filme „12”. Taip, kad diskusijos čia visada pageidaujamos.
     Ačiū, Jonai, kad užsukat!

  • Kęstas
   Atsakyti

   Na taip, iškritęs iš konteksto, buvo per geras tokiai vietai.

 • M
  Atsakyti

  Labai didelė dalis žmonių nesupranta, koks vertingas senasis Vilnius ir pyksta, kada jų pinigai švaistomi restauracijoms ir atstatymams, tačiau visi myli senamiestį ir mėgsta po jį klaidžioti. Visiems atrodo, kad Senamiestis toks ir stovėjo visada nuo amžių amžinųjų be jokių pastangų. O iš tiesų praktiškai viskas per karus, po II-ojo pasaulinio karo buvo sugriauta. Visoj Lietuvoj 70-80 proc. pastatų buvo sulyginta su žeme. Pvz., atrodo, Panemunėj už Kauno buvo nesugriauta tik vienintelė bažnyčia. Vilniuj beveik visų pastatų buvo likę kažkas panašaus į tai kas tam video parodyta. Galima pasižiūrėti, kad ir žymiausio Vilniaus fotografo Bulhako nuotraukose prieš ir po karo. Dabar O jeigu tada taip būtų pasielgę ir išgriovę viską? Neturėtume be pilkų blokinių monolitų ir maximų absoliučiai nieko.

 • Kestas
  Atsakyti

  Na va, stovi jau stiklinis šiltnamis toj vietoj. Nors pvadint šiltnamiu būtų per daug garbės – kiek pamenu kaime vaikystėj gražesnius statydavom…

 • Laimis
  Atsakyti

  1990m. cia tarnaudomas armijoj ziurejau kina

Jūsų nuomonė